Listopadové aktivity – II. oddělení

V uplynulém měsíci jsme si hráli, odpočívali, četli, malovali a také se vzdělávali J. Děti mají možnost vypůjčit si knihu ze školní knihovny – buď po dobu školní družiny, nebo i domů. Jsem ráda, že někteří tuto možnost využívají.

A teď k samotným listopadovým aktivitám. Začátek měsíce byl tentokrát spíše klidnější, zaměřený na aktivní odpočinek formou play Dance nebo klidných společných či samostatných her. Prostor tělocvičny jsme znovu využili k hudebním aktivitám, práci s hlasem, ozvěnou a k rytmickým cvičením.

20161128_142952

Vzhledem k příznivému počasí jsme mohli chodit ven, na louku i do lesa, kde jsme si zahráli např. Hejno veverek a další pohybové hry. Také jsme poznávali stromy a pozorovali změny v přírodě s nadcházející zimou. V deštivých dnech jsme se v hale naučili nové pohybové hry: Robotická honěná, Žáby a čápi, Opička… Kluci vyzvali děvčata na souboj ve fotbale a ta zase na oplátku chlapce na vybíjenou. Vzájemné duely byly odehrány ke spokojenosti všech J.

Podzim svou barevností přímo láká k výtvarným aktivitám a nabízí nepřebernou škálu možností. S dětmi jsme vytvářeli podzimní krajinu za pomocí papírové lepicí pásky a následně jsme na výkres zapouštěli barvy (po zaschnutí se páska odstranila a vznikla zajímavá a krásná díla). Protože advent letos připadl už na poslední listopadovou neděli, spolu s ním na nás dýchlo kouzlo zimy a abychom si ji už trochu připomněli, namalovali jsme i zimní noční krajiny ozářené měsícem (temperové barvy) a začali jsme s dětmi vyrábět adventní věnce z papíru.

Abychom se i něčemu přiučili, využili jsme dvě odpoledne k činnosti nazvané: Znáš mě? Nejprve jsme si povídali o přírodě, zvířatech a jejich významu pro náš svět a poté dostaly děti těžký úkol. Každý si vylosoval jméno zvířete, které nikdy předtím neslyšel (Berneška rudokrká, Komba ušatá, Kasuár severní či Hranobřich valentinův…) a pokusil se jej nakreslit na připravený výkres jen podle názvu. Až byly všechny děti hotové, výtvory jsme si vzájemně prohlédli a zároveň jsem každému ukázala skutečnou podobu zvířete, které maloval. Nakonec si na internetu vyhledaly 2 – 3 věty o svém zvířeti, doplnily je k obrázku a ten jsme dali na výstavku. Práce se jim moc povedla a zároveň se opravdu pobavili.

V posledních listopadových dnech nám počasí přálo natolik, že se ukázal první sníh a toho jsme museli využít. Náhled do fotogalerie.

Silvie Vodičková

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní družina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.