Návrat do školy

Od 18. 11. 2020 byla obnovena prezenční výuka pro žáky 1. a 2. třídy a od 30. 11. 2020 nastoupí i žáci 3. – 5. ročníku. Výuka bude probíhat dle platného rozvrhu, bude možno odebírat obědy ve školní jídelně a navštěvovat družinu. Čas výdeje obědů pro jednotlivé ročníky bude pozměněn, aby se nemíchaly skupiny. Děti i zaměstnanci mají povinnost nosit po celou dobu roušku a zachovávat základní hygienická opatření.

Jsme rádi, že se opět všichni sejdeme v naší škole a ještě jednou děkujeme za spolupráci při distanční výuce.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návrat do školy

„Namaluj si obrázek na svůj opalovací krém“

Dříve, než se uzavřely školy, naši žáci se zúčastnili v rámci výtvarných hodin soutěže „Namaluj si obrázek na svůj opalovací krém“, kterou vyhlásila firma Zálesí a. s. Byli jsme potěšeni, že z obdržených 150 obrázků byl vybrán mezi tři nejlepší i žák naší školy Marek Hlavička, jehož obrázek se bude tisknout na opalovací krémy na jaře příštího roku. K dalším dvanácti oceněným dětem se přiřadili i tito naši žáci: Tobiáš Moudřík, Klára Mikešová, Denisa Maňasová, Jirka Masař a Sandra Přibíková. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci naší školy! Podrobnosti naleznete přímo na webu firmy Zálesí a.s.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem „Namaluj si obrázek na svůj opalovací krém“

Distanční výuka

Na základě nařízení vlády ČR byla ode dne 14. 10. 2020 zahájena povinná distanční výuka. Naši žáci plní úkoly, které jim jsou zadávány vždy den předem. Vypracované úkoly odesílají dle pokynů svému učiteli. Dále se děti účastní také on-line výuky (1 – 2 hod. denně). Distanční výuka je v tomto školním roce nově realizovaná prostřednictvím aplikací Office 365 a Teams. Věříme, že zavedení těchto aplikací a nástrojů přispěje k usnadnění vzájemné komunikace. Prosíme rodiče i žáky, aby v případě jakýchkoli nejasností, problémů či dotazů neváhali kontaktovat své vyučující. Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá, protože zajistit kvalitní domácí výuku našich dětí zvládneme jen společnými silami.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Distanční výuka

Cyklistický výcvik

Ve čtvrtek 24. 9. se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili cyklistického výcviku, který každoročně pořádá DDM Luhačovice. Navzdory nepříznivé předpovědi počasí se dopoledne v zámecké zahradě na dopravním hřišti a na jízdách zručnosti velmi vydařilo. V programu také nechyběla teoretická příprava a závěrečný test znalostí dopravních předpisů. Naši žáci si vedli opravdu skvěle a na závěr byli odměněni – všichni obdrželi průkaz cyklisty! Děkujeme DDM za skvělou akci, která je pro mladé účastníky silničního provozu velkým přínosem. Níže naleznete fotodokumentaci celé akce.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cyklistický výcvik

Třídní schůzky 09-2020

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Třídní schůzky 09-2020

Mimořádná opatření, informace KHS Zlín

Vážení rodiče, níže si můžete přečíst aktuální mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví a informace Krajské hygienické stanice ve Zlíně.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mimořádná opatření, informace KHS Zlín

Zahájení školního roku 2020/2021

Dnes 1. září 2020 jsme slavnostně zahájili nový školní rok, na který se těšili především naši nejmladší – prvňáčci. Jejich paní třídní učitelka je přivítala v krásně vyzdobené třídě, kde měli také připravené dárečky. Ostatní děti se sešly ve svých třídách a pro některé bylo opravdu vzácné se po půl roce znovu sejít ve škole. Všem žákům přejeme úspěšný školní rok, rodičům pevné nervy a těšíme se na dobrou vzájemnou spolupráci! Foto pro představu zde.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zahájení školního roku 2020/2021

Díky situaci, která nastala ve druhém pololetí loňského roku, jsme i u nás ve škole přistoupili k několika změnám. Rádi bychom Vás s nimi seznámili a to v termínu:

středa 9. 9. 2020 rodiče žáků 1. a 2. ročníku, 15:30 v budově školy

čtvrtek 10. 9. 2020 rodiče žáků 3. – 5. ročníku, 15:30 v budově školy

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem

Závěr školního roku

Ke konci školního roku neodmyslitelně patří výlety. I přes hygienická opatření a nepřízeň počasí v minulých týdnech se nám podařilo několik zajímavých akcí zorganizovat. Zaměřili jsme se na pěší výšlapy do okolí. Děti si tak mohly opéci špekáček přímo pod Komoncem, přišly si pěšky okruhem přes hotel Vega pro pizzu do Horní Lhoty, vyrazily na kole do Luhačovic nebo navštívily zámek Vizovice. Také jsme se vydali po cyklostezce do Nevšové a zdolali místní nejvyšší kopec Kameničnou. Nechybělo ani osvěžení nohou v Luhačovické přehradě. Dnešní den byl pro nás poslední v letošním školním roce 2019/20. Při předávání vysvědčení jsme se slavnostně rozloučili s našimi „nejstaršími“, kteří dostali na památku fotoknihu. Věříme, že jim fotky budou vždy připomínat pět krásných let prožitých v naší ZŠ Dolní Lhota. Přejeme všem nádherné, slunečné a pohodové prázdniny! Více naleznete ve fotogalerii zde.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Závěr školního roku