Výuka od 4. ledna 2021

Vážení rodiče, 

z důvodu nařízení vlády se od pondělí 4. ledna 2021 do školy k prezenční výuce vrátí pouze žáci 1. a 2. ročníku. Tyto děti budou mít vyučování dle platného rozvrhu, v provozu pro ně bude také školní jídelna a školní družina v režimu stejném jako na podzim 2020. I nadále je zakázán zpěv a sportovní činnosti. Stále platí, že po celou dobu pobytu ve škole mají žáci i zaměstnanci povinnost nosit roušku. 

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výuka od 4. ledna 2021

Pf 2021

Příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v novém roce 2021 přejí zaměstnanci a žáci ZŠ Dolní Lhota.

Děkujeme všem, zvláště rodičům, kteří s námi v letošním kalendářním roce ruku v ruce spolupracovali, a tak se výrazně podíleli na výchově a vzdělávání našich dětí. Doufáme, že se v následujícím roce 2021 vrátíme co nejdříve do běžného režimu a zúročíme nově získané poznatky a dovednosti z distančního vzdělávání pro efektivnější výuku.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pf 2021

Dárečkový den

Jako již tradičně každý rok těsně před Vánocemi se žáci těší na „dárečkový den“. Jsme rádi, že i přes přísná vládní opatření se ho letos děti dočkaly a tento kouzelný den si krásně užily. Nechyběla procházka do lesa, kde jsme přinesli dobroty zvířátkům, zajímavé povídání a doprovod myslivců, hry a samozřejmě dárečky, kterými se spolužáci vzájemně potěšili. Děti dnes ze školy odcházely spokojené a vánočně naladěné.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dárečkový den

Prodloužení vánočních prázdnin

Na základě dnešního rozhodnutí vlády se dětem prodlouží vánoční prázdniny. Do školy půjdou naposled 18. prosince. Původně měla škola trvat až do úterý 22. prosince. Dva dny prázdnin navíc nazvalo Ministerstvo školství jako „Dny boje proti covidu“. Rodiče si na tyto dva dny budou moci vzít ošetřovné.

Školy zůstanou do konce týdne ve 3. stupni systému PES. Mateřské školy začnou 21. a 22. 12. fungovat podle 4. stupně.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prodloužení vánočních prázdnin

Adventní kalendář

Milí žáci, určitě se už moc těšíte na Vánoce! Aby vám to těšení rychleji a příjemně ubíhalo, vytvořili jsme pro vás adventní kalendář. Na každý den je připravený malý úkol, který udělá radost nejen vám! Radostný advent!

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Adventní kalendář

Svatý Mikuláš

Dnes 4. 12. 2020, jako již tradičně, navštívil naši školu svatý Mikuláš se svou letos velmi početnou družnou andělů a čertů. Postupně přišli do všech tříd základní školy a pak nezapomněli také na Obecní úřad, poštu a obchod v naší vesnici. Vše se vydařilo a děkujeme našim páťákům za přípravu této pěkné předvánoční akce! Fotografie z celé mikulášské nadílky naleznete níže.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svatý Mikuláš

SLAVNOST SLABIKÁŘE

Dne 1. 12. 2020 se v první třídě konala oblíbená Slavnost Slabikáře. Tento rok ovšem bez účasti rodičů. Na děti čekalo spoustu zábavy, sportu a dárečků a hlavně…..hlavně ten očekávaný SLABIKÁŘ!!! Děti si složily Večerníčkovu čepici a soutěžily s plným nasazením. Za odměnu si užily slavnostní hostinu, kde Rychlé špunty a dokonce i předvánoční punč tekly proudem.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem SLAVNOST SLABIKÁŘE

Návrat do školy

Od 18. 11. 2020 byla obnovena prezenční výuka pro žáky 1. a 2. třídy a od 30. 11. 2020 nastoupí i žáci 3. – 5. ročníku. Výuka bude probíhat dle platného rozvrhu, bude možno odebírat obědy ve školní jídelně a navštěvovat družinu. Čas výdeje obědů pro jednotlivé ročníky bude pozměněn, aby se nemíchaly skupiny. Děti i zaměstnanci mají povinnost nosit po celou dobu roušku a zachovávat základní hygienická opatření.

Jsme rádi, že se opět všichni sejdeme v naší škole a ještě jednou děkujeme za spolupráci při distanční výuce.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návrat do školy

„Namaluj si obrázek na svůj opalovací krém“

Dříve, než se uzavřely školy, naši žáci se zúčastnili v rámci výtvarných hodin soutěže „Namaluj si obrázek na svůj opalovací krém“, kterou vyhlásila firma Zálesí a. s. Byli jsme potěšeni, že z obdržených 150 obrázků byl vybrán mezi tři nejlepší i žák naší školy Marek Hlavička, jehož obrázek se bude tisknout na opalovací krémy na jaře příštího roku. K dalším dvanácti oceněným dětem se přiřadili i tito naši žáci: Tobiáš Moudřík, Klára Mikešová, Denisa Maňasová, Jirka Masař a Sandra Přibíková. Děkujeme všem za výbornou reprezentaci naší školy! Podrobnosti naleznete přímo na webu firmy Zálesí a.s.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem „Namaluj si obrázek na svůj opalovací krém“

Distanční výuka

Na základě nařízení vlády ČR byla ode dne 14. 10. 2020 zahájena povinná distanční výuka. Naši žáci plní úkoly, které jim jsou zadávány vždy den předem. Vypracované úkoly odesílají dle pokynů svému učiteli. Dále se děti účastní také on-line výuky (1 – 2 hod. denně). Distanční výuka je v tomto školním roce nově realizovaná prostřednictvím aplikací Office 365 a Teams. Věříme, že zavedení těchto aplikací a nástrojů přispěje k usnadnění vzájemné komunikace. Prosíme rodiče i žáky, aby v případě jakýchkoli nejasností, problémů či dotazů neváhali kontaktovat své vyučující. Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá, protože zajistit kvalitní domácí výuku našich dětí zvládneme jen společnými silami.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Distanční výuka