Egypt

Starověký Egypt je stále poutavé téma  pro žáky všech věkových kategorií. Proto jsme ve středu 27. 6. do naší školy pozvali pana Ashama – rodilého Egypťana, který dříve pracoval v muzeu přímo v Káhiře. Během první části programu jsme se dozvěděli nejrůznější zajímavosti nejen z historie mumifikování, ale i ze současnosti v doprovodu obrazové projekce. Někteří se dozvěděli, jak se jejich jméno napíše hieroglyfy. Navíc celý výklad probíhal v angličtině a žáci měli možnost  slyšet,  i sami se dotazovat v angličtině. Vše pak překládala manželka pana Ashama. Ve druhé části si každý žák mohl vyrobit vlastní papyrus přímo z rostliny papyru přivezené z Egypta. Zda se podaří  krásný originální list papyru už záleží na každém, jak se bude o správné vylisování doma starat! Podívejte se do fotogalerie na naše „dopoledne v Egyptě“. 

 

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Egypt

Beseda s myslivcem a vycházka do lesa

V pátek 22. 6. se druháčci přímo na hájence zúčastnili besedy s panem myslivcem. Součástí besedy byla jak živá, tak vycpaná zvířata. Vyzbrojeni informacemi o lese a zvířatech se vydali do terénu. Po vyluštění morseovy abecedy si vyzkoušeli frotáž a poté si zahráli na veverky a brtníky. Pro zahřátí jsme zařadili i honičky. Více fotek zde.

  

  

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Beseda s myslivcem a vycházka do lesa

Výlet čtvrťáků do skanzenu ve Strážnici

Ve čtvrtek 22.6.2018 naši čtvrťáci navštívili skanzen ve Strážnici. Cestu vlakem jsme si zpestřili hrami a povídáním. Ve skanzenu jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života našich předků, hlavně nejrůznější tradice a pověry, kterým dřív lidé věřili. Po 90ti minutové procházce skanzenem jsme se občerstvili v  místní restauraci. Při zpáteční cestě k vlaku jsme ještě viděli židovskou synagogu a židovský hřbitov. Celý výlet se zdařil a chválím všechny žáky, kteří svým vzorným chováním přispěli k příjemné atmosféře našeho výletu.Ve fotogalerii naleznete více fotografií z výletu.

 

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet čtvrťáků do skanzenu ve Strážnici

Výlet třeťáků do ZOO Hodonín

Ve čtvrtek 21. 6. 2018 jsme se vydali s našimi třeťáky na školní výlet do ZOO Hodonín. Počasí nám přálo a až na to horko bylo skvěle. Vyrazili jsme ráno vlakem z Luhačovic. Cestovat vlakem se nakonec ukázalo jako správná volba, protože většina vozů byla klimatizována. Navíc hodonínská ZOO je umístěna v zalesněném prostoru, takže  se relativně snadno hledal úkryt proti tropickému sluníčku. Navzdory horku bylo hodně zvířat venku a tak si naše děti mohly velmi zblízka prohlédnout především tygry, lvy, gorily aj.  Věřím, že se výlet po všech stránkách vydařil a děti byly při jízdě vlakem opravdu hodné a disciplinované. Ve fotogalerii naleznete více fotek z dnešního výletu.

  

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet třeťáků do ZOO Hodonín

Školní výlet Brno 19. 6. 2018

V úterý 19. 6. 2018 děti z první, druhé, třetí i čtvrté třídy navštívily interaktivní Vida centrum v Brně, kde si vyzkoušely zábavně naučnou formou, jak fungují nejrůznější fyzikální jevy v praxi. Každá třída měla navíc hodinový výukový program: 1. třída – Fotosyntéza, 2. třída – Alchymie, 3. třída – Barvy kolem nás – v rámci tohoto programu se žáci mohli dívat na svět speciálními brýlemi, kterými viděli jako hmyz. Odpoledne jsme si mohli prohlédnout při komentované prohlídce kasematy – bývalé věznice a hladomorny hradu Špilberk.

Ve fotogalerii naleznete více fotografií

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní výlet Brno 19. 6. 2018

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem

Školní cyklovýlet 2018 aneb z Doubravy na Pulčínské skály

Ve dnech 31.5.-1.6. se páťáci vydali na dobrodružné putování na kolech. Cesta byla nelehká, protože valašské „kotáry“ jsou valašské „kotáry“ a o kopce tu vskutku nebylo nouze, ale troufnu si říct, že i přesto nálada byla po většinu doby velmi dobrá. Děti si v průběhu výletu zvládly sami uvařit guláš  na ohni, postavit stany, přenocovat v přírodě a mnohokrát překonat sami sebe při fyzických výkonech i při skupinových hrách, kde plnily netradiční úkoly. Večer se stihlo zahrát na kytaru u ohně a v noci nejstatečnější absolvovali stezku odvahy. Po cestě jsme navštívili mnoho vlastivědně zajímavých míst jako např. Envicentrum ve Vysokém Poli, muzeum na Ploštině a Čertovy stěny. V pátek jsme s paní učitelkou Bílovou předali upocené, příjemně unavené  a zážitky nabité děti rodičům, kterým patří i velký dík, protože bez jejich pomoci při převozu věcí a výletníků by se putování vůbec nemohlo uskutečnit.

Mgr. Jaroslav Zrník

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní cyklovýlet 2018 aneb z Doubravy na Pulčínské skály

Filmový festival – Zlín 2018

Ve středu 30. 5. 2018 žáci třetího a čtvrtého ročníku navštívili Filmový festival ve Zlíně. Nejdříve viděli film Mozart v Číně, po kterém následoval rozhovor s otázkami na přítomného pana režiséra filmu. Ve zbývajícím čase žáci využili široké nabídky doprovodného programu a navštívili Dům ČT, kde se osobně setkali s hlavními představiteli programu Terčin svět.

Fotky z festivalu si můžete prohlédnout zde 

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Filmový festival – Zlín 2018

Zkus to zdravě

V rámci unikátního projektu Zdraví dětem se 31. 5. žáci a žákyně naší školy zúčastnili vzdělávacího programu, který zábavnou formou přináší informace o zdravé stravě a zdravém životním stylu. Tento program v roce 2016/2017 absolvovalo přes 16 000 žáků v České republice.Více informací na www.projektzdravidetem.cz.

  dav

dav

dav

dav

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zkus to zdravě

Hu, hu, hu, jaro už je tu!

Hu, hu, hu, jaro už je to ! Za tohoto pokřiku jsme právě vytvořenou a nastrojenou morenu vhodily do potůčku a protože byla větší než proud, ….. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hu, hu, hu, jaro už je tu!