Vyhodnocení výtvarné soutěže „Namaluj vánoční pohlednici“

I v letošním roce jsme se s radostí zapojili do výtvarné soutěže pořádané spolkem kolem kaple v Loučce s názvem „Namaluj vánoční pohlednici“. 

Odborná porota vybrala z celkového počtu 273 výkresů ty nejzajímavější a mezi nimi bylo i 9 prací našich malých výtvarníků a výtvarnic. Všichni se ve své kategorii umístili na 7. – 15. místě. Tady jsou: 

2. ročník – Dobrotová Viktorie, Orosz Matyáš, Slíva Jakub

3. ročník – Lapčík Kvido, Moudřík Matěj

4. ročník – Mikulka Erik

5. ročník – Dolanská Tereza, Hlavičková Nela, Plášková Nela

Blahopřejeme!!!!!!!!!

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyhodnocení výtvarné soutěže „Namaluj vánoční pohlednici“

Rozsvícení vánočního stromu v Dolní Lhotě 2.12.2018

V neděli 2.12.2018 proběhlo v Dolní Lhotě již tradiční rozsvícení vánočního stromu. Žáci naší školy a školky si připravili pásmo vánočních koled a básní. Společně jsme tak mohli oslavit začátek doby adventní, která je považována za dobu radostného očekávání a duchovní přípravu na Vánoce. Všechny děti dostaly dárkové balíčky a ty nejmenší si mohly také napsat o dárek Ježíškovi. Psaníčka byla připevněna na balónky, které současně s rozsvícením stromečku děti vypustily do oblak.

     

 

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rozsvícení vánočního stromu v Dolní Lhotě 2.12.2018

Den otevřených dveří ve vodě

Rubriky: Pozvánky a upozornění | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den otevřených dveří ve vodě

Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně

V pátek 9. 11. 2018 jsme se vypravili na koncert vážné hudby do Kongresového centra do Zlína s názvem Klasikové převážně vážně. Seznámili jsme se s nejznámějšími díly skladatelů klasicismu Josefa Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života těchto na první pohled vážných pánů. A také jsme se dočkali hudebních hádanek, vtipů a napínavých příběhů.

Určitě jsme tady nebyli naposledy, těšíme se na další hudební setkání.

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně

Pozvánka

Rubriky: Pozvánky a upozornění | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka

Návštěva knihovny v Luhačovicích

Ve středu 7. 11. 2018  žáci 3., 4. a 5. třídy navštívili knihovnu v Luhačovicích, kde měli pečlivě připravenou besedu na téma: Pověsti. Děti si poslechly nejen místní pověsti, ale výborně se pobavily při hraných scénkách O mlynáři nebo O panu Petrovi z Petrůvky. Děkujeme všem knihovnicím za jejich skvělou akci a těšíme se na další! 

 

    

 

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva knihovny v Luhačovicích

Staleté kořeny

V pátek 2. 11. se naši žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili besedy  ke 100. výročí vzniku Československa. Zkušený lektor p. Pakosta zajímavou formou přiblížil dětem hlavní principy, na kterých je založeno  fungování vyspělé společnosti, státu a také mezilidských vztahů – Pravda, Svoboda, Důstojnost, Víra. To jsou naše národní kořeny, které sice nejsou vidět, ale vyrůstá z nich kmen – reprezentovaný významnými osobnostmi českého národa (T. G. Masaryk, J. A. Komenský, Jan Hus, Cyril a Metoděj) a dále pak větve s listy – příběhy současných lidí. Tento strom si žáci symbolicky vytvořili a pokusili se tak propojit naši bohatou minulost s přítomností.

„Národ je udržován těmi stejnými idejemi, na kterých byl založen.“  T. G. Masaryk

 

 

 

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Staleté kořeny

Pozvánka

Rubriky: Pozvánky a upozornění | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka

Barevný týden

Třetí říjnový týden si hrajeme s podzimními barvami a tak se každý den všichni snažíme oblékat do odstínů jedné barvy. Podívejte se, jak nám to sluší!

     

    

    

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Barevný týden

Průkaz cyklisty

Ve středu 26. 9. 2018 se žáci čtvrté a páté třídy zúčastnili ve spolupráci s DDM cyklistického výcviku v areálu luhačovického zámku. Původně jsme se měli do Luhačovic přepravit na vlastních kolech, ale z důvodu velmi mrazivého ranního počasí bylo rozhodnuto jet autobusem a kola si vypůjčit v DDM. Během dopoledního programu si žáci vyzkoušeli jízdu zručnosti, seznámili se na dopravním hřišti s různými situacemi, které mohou nastat při jízdě na silnici a v neposlední řadě je čekala beseda, kde si  zopakovali základní teoretické znalosti značek, dopravních situací a povinného vybavení kola. Všichni žáci si zaslouží pochvalu nejen za skvělé cyklistické výkony, ale i za ohleduplnost a výborné chování. Ve fotogalerii naleznete fotky z celé akce.

      

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Průkaz cyklisty