Výstava „Hračky ze staré půdy“ – návštěva muzea

Ve středu 3.4. se žáčci 1. a 2. ročníku vydali na výlet za poznáním. Poznáním hraček, se kterými si hráli naši prarodiče. Navštívili jsme muzeum v Luhačovicích a výstavu s názvem „ Hračky ze staré půdy“.

Děti muzeem provázela slečna Radka Kozubíková v doprovodu hadrové panenky Ančky. Děti měly možnost nejen si hračky prohlédnout, ale také si „zablbnout“.  Zahrály si hry, zacvičily si, pomalovaly se jako peruánské panenky a také si samy zkusily hračku, z kousku látky a pentličky, vyrobit.

Tato expozice určitě zaujme i nejednoho dospěláka, tak pokud nevíte, kam vyrazit ve volném čase, využijte Muzeum luhačovického Zálesí. Expozice trvá do 21. dubna.

A protože nám zbylo ještě trošku času do odjezdu autobusu, nakoukli jsme na výstavu dětských děl v Galerii – téma Konstantin a Metoděj. O této výstavě jsme Vás již informovali, ale naše děti ji konečně viděly na vlastní oči a měly se rozhodně na co dívat, protože mezi vystavenými obrazy byla díla našich školáků, kteří se umístili na stupních vítězů. Paní učitelky byly potěšeny, když mezi vystavenými pracemi našly také díla bývalých žáků dolnolhotské školy. Máme v našem kraji opravdové talenty. Však se podívejte do naší fotogalerie.

Mgr. Ivana Grácová, Mgr. Jana Kučerová

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.