Výlet do Envicentra – článek naší žákyně Venduly Jurákové

Výlet do Envicentra

Byl pátek ráno. Celá škola vyrazila do Vysokého Pole do Envicentra. Když jsme přijeli, byli jsme všichni rozděleni do různých skupin. Buď na kováře, hrnčíře nebo pícníky. Já jsem byla zařazena do skupiny hrnčířů.

Ještě předtím jsme se ale šli podívat na oslíka Matyáška, kterému jsme se všichni moc líbili. Hrozně nás překvapilo prase, pár andulek, ale také rozpětí křídel housera, kterého nám ukázala průvodkyně Envicentra.

Zkrátka se nám tu moc líbilo. A nechyběli ani králíci, slepice, kozy, kačeny (indický běžec), ovce a také koně. I kráva, ale ne živá, jen plastová. A když jsme si ji chtěli podojit, neteklo z ní mléko, ale voda.    Z toho všeho jsme někteří dostali velký hlad.

Proto jsme si zašli upéct placky. Těsto z mouky a vody jsme opravdu dlouho tvarovali a všichni se snažili o co nejhezčí tvar, ať už srdíčko nebo placku s nápisem… Ale přece jenom jsme nepekli jen pro nás, ale také pro komisi, která do Envicentra přišla později podívat se, jak to tam chodí.

No a aby se neřeklo, odjeli jsme koňským povozem na kolotoče. A zadarmo!!! Jenže jsme byli jen na jednom kolotoči – na lodi. Sedla jsem si úplně na kraj nahoru a myslím, že jsem si užila až, až… Ale jinak super. Zkrátka první výlet ve školním roce a tolik zábavy a zážitků.

Vendula Juráková, žákyně 5. ročníku

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.