Pracovní činnosti jinak

V předmětu pracovní činnosti se žáci seznamují s jednoduchými pracovními činnostmi, nástroji, materiály a postupy. Vytvářejí tak výrobky nejen pro krásu, ale také ke hře, výzdobě či jako dárek. Všechny takto získané zkušenosti pomáhají žákům pěstovat v sobě pracovní dovednost, zlepšovat postoj k práci, rozvíjet fantazii a prohlubovat estetické cítění. Ale už dost teorie . . . 

V pátek 4. 10. 2013 jsme pojali tento předmět v 5. ročníku trochu jinak. Žáci se pokusili pracovat s těstem, ale ne ledajakým. Zkusili si zamísit těsto podle receptu! Potom jej hnětat, rozválet, krájet a tvořit chutné povidlové taštičky. Někomu to šlo hned, někomu se to lepilo, ale všechny netradiční tvoření bavilo a každý se stále více těšil na hotovou dobrůtku. Podařilo se nám naplnit dva pečící plechy! Zatímco se taštičky pekly, pokusili jsme se ve zbývajícím čase vyšlehat pistáciovou čokopěnu. Každý si mohl vyzkoušet, jak se pěna šlehá, když není zrovna po ruce robot a že taková dobrota není na stole za 5 minut. Pak už jsme jen seděli a pojídali. Mňam, rozléhalo se celou jídelnou… Moc se to povedlo a obdiv neskrývaly ani pracovnice školní jídelny. Pohostili jsme všechny, na nikoho jsme nezapomněli.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem pracovnicím školní kuchyně  za pomoc a rady při pečení. Za umožnění realizace takovéto hodiny a trpělivost nad našimi prosbami  o různé pomůcky v běžném provozu školní jídelny. Děkujeme!

Za žáky 5.ročníku Mgr. Markéta Nováková

Podívejte se sami: Místo papíru – těsto! Namísto nůžek – váleček!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.