Ukázka canisterapie – článek naší žákyně Venduly Jurákové

Bylo takové obyčejné čtvrteční ráno 10. října a zrovna jsme měli matematiku. Všichni jsme věděli, že naši školu dnes navštíví paní, aby nám ukázala canisterapii. Canisterapie znamená v češtině psí léčba. V tu chvíli zazvonil zvonek. Byli jsme natěšení!!! Před psím představením jsme se podívali na DVDčko. Dozvěděli jsme se, že je více druhů retrívrů, nejen ten labradorský.

Tahle fenka se jmenovala Ariska a za tři týdny se jí mají narodit štěňata. Pomáhá hlavně postiženým a nemocným lidem. Dozvěděli jsme se, že když si chceme pohladit nějakého psa, musíme se nejdříve zeptat jeho majitele, potom mu dát očuchat hřbet naší ruky a teprve potom si psa pohladit.

Když nás chce pes kousnout, je nejlépe neutíkat, nedívat se mu do očí a zabalit se do klubíčka. Nebudete-li se hýbat, pes vás nekousne. Na závěr jsme si všichni lehli na koberec, paní nám dala na záda piškoty a pes je všechny snědl.

Všichni měli opravdu moc otázek, ale paní už měla málo času a musela se s námi rozloučit. Naštěstí nám slíbila, že se bude snažit naši školu co nejdříve navštívit.

DSC01442Další fotografie najdete zde:

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.