Cvičební úbor a pomůcky do TV

Vzhledem ke kvalitě, bezpečnosti a komfortu ve vyučování tělesné výchovy na naší ZŠ, a také na žádost rodičů vkládám seznam věcí a pomůcek do tělesné výchovy:

Obuv: na značce nezáleží, měla by být pohodlná, prodyšná, přiměřená velikosti chodidla, neklouzavá a neměla by ničit povrchy (hřeby, barevné čáry, apod.). K přenášení do tělocvičny je vhodný prodyšný obal s uchy na jednoduché otvírání či zavírání (ne igelitový sáček).

– plná obuv venkovní – dle počasí botasky během roku nebo sněhule na zimu

– plná obuv vnitřnícvičky (klasické jako za našich mladých let s gumičkou přes nárt), popřípadě sálové či jiné tenisky (ne crocsy ani pantofle, či sandále)

Cvičební úbor: opět výběr značky či barvy ponechávám dle vašich možností, měl by být ze savého a prodyšného materiálu nejlépe bavlny. Jednou měsíčně jej posílám, pokud není potřeba vícekrát, domů na vyprání, zašití, výměnu, apod. (vždy pak před každými prázdninami). Úbor by měl být podepsaný, nebo nějak označený pro určení vlastníka. Taktéž vhodně zabalený k přenášení v nějakém větratelném obalu s uchy pro pověšení ve skříňce…

– do tělocvičnytriko krátký rukáv, kraťase, tepláky, mikinu, náhradní ponožky

– na venek – v zimním období oteplovačky, popřípadě termoprádlo, pokrývku hlavy dle počasí, rukavice

Pomůcky: nejlépe pro každé dítě zvlášť, popřípadě možno pro sourozence. Viditelně podepsané, možnost uložit v tělocvičně (uzamykatelná místnost) nebo ve skříňce v šatně.

švihadlo

míč o průměru kolem 18 – 22 cm

zimní kluzák, boby nebo brusle, přilba (dle povětrnostních podmínek)

Úprava zevnějšku vzhledem k nebezpečí poranění:

Vlasy (po ramena a delší) – stačí sepnutí vlasů gumičkou, kratší vlasy je vhodné sepnout plochými sponkami (aby netlačily při cvičení). Čelenka ani šátek vlasy nedrží a nejsou při cvičení ani pohodlné.

Náušnice, hodinky, řetízky a jiné ozdoby – sundat nebo nejlépe ponechat doma (nebezpečí ztráty i úrazu).

Nehty – krátce ostříhané.

V případě dotazů mě můžete kontaktovat ve škole nebo i telefonicky. :-) Markéta Nováková

„To nejlepší, co můžete udělat pro svoje zdraví, je cvičit“ – Arnold Schwarzenegger

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Vyučování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.