Dopravní výchova

V pátek 19.9. 2014 se žáci 4. a 5. ročníku vydali na prověření svých teoretických znalostí a dovedností při jízdě zručnosti na mobilním dopravním hřišti při DDM v Luhačovicích. Na každého čekal „cyklo“ test dopravních předpisů, jízda zručnosti s náročnými překážkami, instruktáže jízdy na dopravním hřišti včetně poznávání značek a křižovatek, řešení simulovaných situací na přechodu pro chodce, či vlakovém přejezdu. Zvládli jsme to… Někteří pouze s jednou chybou, jiní jich měli více. V dopravě se pohybujeme denně a spousta úrazů a nehod se stane právě díky neznalosti dopravních předpisů. Celé dopoledne bylo v rámci týdne mobility v Luhačovicích organizováno DDM. Tímto všem děkujeme za přínos celé akce a za pomoc při řešení daných úkolů.

Všichni jsme si dopoledne na kolech užili a těšíme se na jaro, kdy se znovu prověří naše znalosti. Každý zúčastněný ví, co musí ještě natrénovat, aby získal průkaz cyklisty.

Nakonec jsme si zašli i na sladkou odměnu do cukrárny za opravdu dobře provedenou jízdu. Pořádně osladit jazýček zmrzlinou nebo zákuskem.  Všichni se moc snažili, poslouchali pokyny a vedli si opravdu moc dobře.

Za všechny Mgr. Markéta Nováková

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.