Školní družina II. oddělení

Aktivity – Září

Začal nový školní rok a spolu s ním jsme se s dětmi znovu sešli ve školní družině. Ve II. oddělení je nás celkem 18 a jedná se o děti z 3., 4. a 5. ročníku. Během prvního týdne jsme si sdělovali zážitky z prázdnin, společně s dětmi vytvořili časový rozvrh činností a zopakovali si pravidla chování. A co všechno jsme stihli v nastávajících týdnech?

Vyráběli jsme draky, kreslili svého kamaráda, v rámci čtení s porozuměním jsme malovali podzimní strom a v neposlední řadě jsme si vyrobili deštníky do podzimních plískanic.

Chodili jsme na vycházky. Při jedné z nich jsme mohli velmi zblízka pozorovat srny nebo luční kobylky. V lese hrajeme hry, např.: Poznej svůj strom (jedná se o zážitkovou hru, kdy děti nejprve se zavázanýma očima ohmatají jeden ze stromů, aby jej pak bez šátku na očích poznaly – podle vůně, hmatu, popř. chuti). Naučili jsme se několik nových pohybových her. Prostředí tělocvičny jsme využívali k míčovým hrám i samostatným aktivitám dětí.

Děti měly možnost využít své hudební nadání na taneční podložce Play Dance nebo herecký talent při krátkých dramatizacích.

Během posledního zářijového týdne jsme se pustili do našeho celoročního projektu Fair Play. Co to znamená? Děti se budou snažit chovat k sobě navzájem s respektem, nekřičet, nehádat se, neurážet se, umět poprosit, poděkovat, pomoci druhému aniž by o to musel žádat, uklidit po sobě i po druhých, nežalovat. Každý si vytvořil svou figurku s papíru, která jej bude po celý školní rok symbolizovat. Tyto figurky budou na nástěnce a budou se posunovat vždy, když se dítěti něco podaří. Každý měsíc bude dílčí vyhodnocení a na konci školního roku vyhlásíme tři nejlepší.

20160929_135801

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní družina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.