Aktivity II. oddělení ŠD – říjen

Druhý měsíc školního roku jsem s dětmi zahájila aktivitami zaměřenými na vzájemnou spolupráci, poznávání kamarádů a celkovou dobrou atmosféru ve skupině. Hráli jsme nejrůznější hry – například Aktivity jinak, kdy si děti postupně losovaly jména spolužáků a stejně jako v klasických aktivitách je musely předvést (pantomima, kreslení, mluvení). Někteří se skutečně zapotili :-D. Dále si děti vylosovali znovu jméno jednoho člena družiny a toho musely nakreslit. Aby to neměly tak jednoduché, kreslily ho pouze jeho oblíbenou barvou a ve tvaru věcí, jaké má rád. Vznikly moc krásné a zajímavé obrázky.

Celý tento školní rok se budu s dětmi snažit o vzájemné pochopení, toleranci k jinakosti druhého a fair play nejenom v míčových a pohybových hrách.

Stejně jako v září i v říjnu jsme se naučili nové hry, např. Atentát (děti musí ochránit svého prezidenta před skupinou atentátníků), Signál, Živé pexeso, Míč spadl a další.

20161007_131506

Jedna ze stálých aktivit našeho oddělení je sklenice, do které děti mohou dávat svá přání na hry a jiné činnosti, samozřejmě splnitelné J. Každý týden losujeme a snažíme se postupně přání vyhovět. Většinou se jedná o hry (fotbal, vybíjená, play dance, sněmovna lordů a mnohé další), objevily se nám tam ale i výtvarné aktivity – např. „Baletka“ se sukní s podzimního listí. Dále jsme vyráběli dýně, které zdobí parapet školy.

V neposlední řadě jsem na přání dětí zařadila do našich činností i hudební aktivity, ve kterých se zaměřuji na hravá rytmická cvičení, rozvoj cítění hudby a fantazie (pomůcka – špejle) a nesmí chybět tanec. Náhled do fotogalerie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní družina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.