Sběr žaludů 2022

Jsou tomu tři týdny, co byl na naší škole vyhlášen první ročník soutěže ve sběru žaludů. Když za mnou přišel v září pan Petr Latinák, z mysliveckého spolku, s myšlenkou zasoutěžit si ve sběru žaludů, říkala jsem si proč ne, uděláme dobrý skutek pro zvířátka. Vítězná třída pojede za odměnu do Záchranné stanice v Hošťálkové.

Připravili jsme váhu, tabulku k zapisování a větší kbelík na nasbírané žaludy. Děti nás velmi rychle přesvědčily o tom, že 1 větší kbelík a 1 tabulka, nám rozhodně stačit nebudou. Daly se do sběru s neuvěřitelným zápalem a nadšením, které předčilo nejen naše očekávání.

Svým úsilím a zaujetím naplnily nejednu myšlenku soutěže. První z nich, krmivo pro zvěř. Druhou je také vysbírání žaludů na místech, která zvěř lákají k silnicím a jiným nebezpečným místům. A třetí? Děti byly venku, na čerstvém vzduchu, s kamarády, rodiči, sourozenci. V dnešní době je občas obtížné odtrhnout děti od mobilů, televizí a tabletů. Nasbírané množství žaludů, cca 1 300 kg, ale vypovídá o opaku. Tímto bychom chtěli moc poděkovat rodičům, kteří své děti ve sběru podporovali. Pomáhali se sbíráním, přenášením, dopravou žaludů do školy.

Při dnešním vyhlášení výsledků, bylo oceněno 23 nejlepších sběračů. Sběračů, kteří nasbírali víc jak 20 kg. Mezi ně patří: Štěpán P., Kristýna B., Amálie J., Ondřej D., Nikol H., Mathias L., Adéla M., Dominik M., Alžběta M., David M., Amálie M., Simona P., Julie T., František K., Anežka K., Josef P., Nikol B., Gabriela B., Šimon J., Lada K., Jiří M., Tobiáš M. Nejlepší sběračkou naší školy se stala Miriam H.. Výsledky jednotlivých tříd byly tak těsné, že jsme se rozhodli do záchranné stanice v Hošťálkové vzít všechny děti, které se do sběru žaludů zapojily. Za tu námahu, vytrvalost a snahu si to jistě zaslouží. Co dodat? Těšíme se na další výzvu :-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.