Bruslení

Na naší škole fandíme zimním sportům! Po úspěšném lyžařském výcviku se děti 2. února zúčastnily lekce bruslení na zimním stadionu v Brumově. Dětem se věnovali dva zkušení trenéři, kteří měli připravené nejrůznější tréninkové prvky, takže na závěr všechny děti stály na bruslích a pohybovaly se bez opory!

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bruslení

Beseda se spisovatelkou

Dne 1. 2. 2023 měli žáci 1. – 3. třídy zajímavou besedu se spisovatelkou Katarínou Fialou Janigovou. Ta jim představila své knížky pro děti, ze kterých jim četla úryvky. Mezi jednotlivými pasážemi si děti zahrály zajímavé hry. Několik výtisků věnovala paní spisovatelka i naší škole, a tak si třeťáci v hodině čtení a psaní čtou knihu Záhada ukradených parfémů. Jste také zvědaví, jestli se záhada vyřeší???

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Beseda se spisovatelkou

Druhý den nejen na lyžích, ale i ve škole

Druhý den na lyžích proběhl ve znamení slunečného počasí a skvěle upraveného svahu. Víc jsme si přát nemohli. Navíc se postupně z nelyžařů stávají lyžaři. Celé čtvrté družstvo, které včera bylo více na zemi než na lyžích, dnes sjelo pomalými obloučky celý svah.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Druhý den nejen na lyžích, ale i ve škole

Lyžařský kurz 2. – 5. ročníku

Dnes 23. 1. 2023 jsme s nadšením navázali na naši dlouholetou tradici v pořádání lyžařských kurzů pro žáky a žákyně 2. – 5. ročníku, které se kvůli covidu několik let neuskutečnily. Počasí nás také napínalo do poslední chvíle, takže jsme všichni byli nakonec rádi, že si na svahu v Újezdu u Valašských Klobouk můžeme zalyžovat.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lyžařský kurz 2. – 5. ročníku

Soutěž o nejlepší svačinku

Ve třídě třeťáků proběhla ve středu 18. 1. 2023 soutěž o nej svačinku – nejkrásnější, nejchutnější, nejzdravější, nejbarevnější, nejoriginálnější………prostě ta nejlepší mňamka. Většina dětí pomáhala mamince s přípravou a za to jim patří veliká pochvala. Všechny svačinky hodnotili žáci a žákyně ostatních tříd a také zaměstnanci školy. Na originálních svačinkách (myši z vajíček, krab z jablka, mechový muffin, skřítek z jahody, auto a loď z bagety atd.) si děti nakonec pochutnaly.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Soutěž o nejlepší svačinku

PF 2023

Prožili jsme asi nejkrásnější svátky v roce a nyní, i když to tak venku nevypadá, nás čeká loučení se starým rokem a přivítání roku nového.
Chtěla bych Vám, rodičům, dětem i zaměstnancům, poděkovat za další uplynulý rok příjemné spolupráce, za Vaši přízeň, důvěru, sponzorské dary, pochvalu či povzbuzení a popřát Vám do dalšího nového roku především zdraví, pohodu, radost, osobní i pracovní spokojenost, načerpání síly, dobré nálady a odvahy pustit se i do věcí, které vypadají na první pohled nemožně….

Slovy Jana Wericha:
„Neříkej, že nemůžeš, když nechceš! Přijdou dnové, kdy to bude daleko složitější a horší: budeš chtít a nebudeš moci.“

Ivana Grácová, ředitelka školy

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PF 2023

Dárečkový den

Dlouho očekávaný den, plný radosti a úsměvů……

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dárečkový den

Vánoční koncert žáků naší školy

Hudba a písnička nás životem provází od nepaměti a v našem životě mají nezastupitelné místo. Jsme moc rádi, že i naší školou zní neustále a malých muzikantů každý rok přibývá.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční koncert žáků naší školy

Ukončení plaveckého výcviku

V pondělí 19. prosince jsme strávili poslední, tentokrát zábavnou a oddychovou hodinu plavání. Od září se téměř všichni žáci 1. – 5. ročníku účastnili každý týden jedné hodiny plavání pod vedením skvělých instruktorek z Plavecké školy Uherské Hradiště.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ukončení plaveckého výcviku

Dárečkový den v lese

Jako každý rok, i letos, jsme se s panem Latinákem, vypravili do lesa udělat dobrý skutek. Děti zvířátkům přinesly spoustu dobrot, až se od krmelce ozvalo: „To budou mít zvířátka hostinec!“, a zároveň měli také možnost se dozvědět spoustu zajímavých informací. Vycházku jsme zakončili koulovačkou a válením obřích sněhových koulí. Poznáte, která je největší?

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dárečkový den v lese