Cyklistický výcvik

Již tradičně se v září naši čtvrťáci začínají připravovat na zkoušky k získání cyklistického průkazu. Ve čtvrtek 29. 9. se vydali do Střediska volného času v Luhačovicích, kde se jich ujali skvělí instruktoři se zážitkovým programem. Své dosavadní cyklistické zkušenosti žáci nejprve zúročili při jízdě zručnosti, na dopravním hřišti si vyzkoušeli mnoho situací, se kterými se určitě v běžném silničním provozu setkají. V poslední části je čekala nejen teorie, ale také simulace „autíček“ na křižovatce. Naše děti si se všemi úkoly dobře poradily, také velká pochvala za pěkné a ohleduplné chování!

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cyklistický výcvik

Beseda s policistou

Dne 13. 9. 2022 žáky 2. – 5. ročníku navštívil příslušník Policie České republiky nprap. Ivan Mikulka. Přednášel jim o náplni práce kriminální a dopravní policie, seznámil je s prací psovodů a připomněl základní pravidla bezpečného silničního provozu s důrazem na bezpečnost při jízdě na kole, koloběžce a kolečkových bruslích.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Beseda s policistou

Scénické čtení

Na půdě naší školy jsme dne 12. 9. 2022 přivítali divadelní herce Davida Vackeho, Terezu Hrabalovou a Jiřího Hejcmana, kteří nás seznámili se scénickým čtením z knihy Dobrodružství pavouka Čendy od Pavla Čecha. Jedná se o divácky velmi atraktivní, přitom technicky záměrně jednoduchá představení, která děti motivují k vytvoření si vlastního scénického čtení a také k přečtení si celé „představované“ knihy.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Scénické čtení

Zahájení plaveckého výcviku

V pondělí 12. 9. 2022 jsme opět zahájili oblíbený plavecký výcvik, a to na plovárně v Luhačovicích. Tento rok naštěstí bez jakýchkoliv omezení. Čeká nás 15 hodinových lekcí, kde se děti pod vedením instruktorů z Plavecké školy v Uherském Hradišti naučí základní plavecké styly. Čeká na ně množství zajímavých aktivit s plaveckými pomůckami. Tak hurá do vody!!!

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zahájení plaveckého výcviku

Rizika internetu, TikTok a online hry

V dnešní moderní době plné sociálních sítí číhají na naše děti různá rizika internetu. Těm je třeba předcházet a být dobře informován. Proto se naši žáci již od 1. ročníku seznamují s bezpečným chováním na internetu pod vedením zkušeného lektora RNDr. Ludvíka Hanáka ze společnosti e-DUHA. Probírala se témata jako merch, challenge, prenk, tiktoker, influencer, Snapchat, joke, stream…. Víte, o čem je řeč?

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rizika internetu, TikTok a online hry

Zahájení školního roku 2022/2023

Dnes 1. září 2022 jsme se po letních prázdninách opět společně sešli v naší útulné i opravené škole. Po doznění tónů státní hymny nás milými slovy přivítala naše paní ředitelka Ivana Grácová s panem starostou Jaroslavem Masařem. Poté bylo představeno a uvedeno 15 našich nejmenších prvňáčků.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zahájení školního roku 2022/2023

Příměstský tábor 2022

Letos v létě uspořádal příměstský tábor pro děti v Dolní Lhotě spolek Magnet. Zakladatelé tohoto spolku, trenéři, dojížděli již během jara za dětmi do naší mateřské školy. Po skvělé spolupráci a nadšení dětí, jsme se rozhodli uspořádat příměstský tábor pro starší děti.

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Příměstský tábor 2022

Máme tady nový školní rok

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Máme tady nový školní rok

Knihovna Dolní Lhota zve děti :-)

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Knihovna Dolní Lhota zve děti :-)

Hurá prázdniny!

Tak nám ty prázdniny letos začínají dřív. Ve škole se buduje. Zase budeme mít něco nového krásného :-) Zbývá jeden den do předávání vysvědčení. Po náročném vystoupení na školní akademii nás paní učitelky za odměnu vzali na koupaliště Duha. Voda byla hodně osvěžující, počasí hodně slunečné. Užili jsme si to!

Celý příspěvek
Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hurá prázdniny!