Babičky a dědečkové, pojďte za námi do školy

V pátek 12. 4. 2013 jsme do školy pozvali výjimečně, ne rodiče, ale prarodiče našich žáků. Škola, třída, žáci i paní učitelka . . . všechno se změnilo. Troufnu si říci, že mnozí byli překvapeni jak se dnešní podoba školy, vyučování, přístupu k žákům liší od jejich zkušeností, z nichž některé zůstávají natrvalo vryty do paměti. Je lepší? Krásnější? Vstřícnější? Benevolentnější? Na to už si musí odpověď najít každý sám.

Každopádně my, jsme babičkám a dědečkům ukázali, jak je to dnes. Měli možnost nahlédnout do tříd svých vnoučků, shlédnout průřez vyučováním – to jak s dětmi pracují pedagogové, jak pracují děti samotné. Co všechno už ví, co všechno se už naučily. První třída ohromila neuvěřitelnými pokroky, druhá až pátá zase vědomostmi.

Pro prarodiče a děti bylo připraveno také malé společné tvoření, v němž se účastníci podporovali navzájem. Ty umíš to, já zase tohle. Výsledkem byl vždy krásný zdařilý výrobek, v němž se odrážela souhra, spolupráce obou, na první pohled tak rozdílných generací.

Příjemná atmosféra, povídání o době minulé i současné, tvoření . . .strávili jsme pěkné dopoledne a zároveň také umožnili prolínání dvou generací. Jejich vzájemné obohacení. Jak to všechno probíhalo? Mrkněte do naší fotogalerie.

Komentáře nejsou povoleny.