Lyžařský kurz 2016

V týdnu od 11.1. – 15.1. se konal v Újezdě tradičně lyžařský výcvik pro žáky 3. – 5. ročníku.

Letos se zúčastnilo 28 žáků, z toho bylo 6 nových lyžařů. Ostatní zlepšovali své dovednosti v lyžování pod vedením čtyř instruktorů – Mgr. Nováková Markéta, Přemysl Doruška, Petr Svoboda a Radka Ďulíková a také za vydatné pomoci personálu lyžařského střediska, zejména vlekařů a pracovníků bufetu.

IMG_3880IMG_3780
Děti byly rozděleny do 4 základních skupin dle své úrovně lyžování. Učily se na lyžích klouzat, sesunovat, hranit, odšlapovat, otáčet, skákat, přenášet rovnováhu a další a další cviky, tak aby zvládly bezpečně nejen sjet, ale i zastavit je-li to potřeba.
Všichni podávali vynikající výkony, proto jsme v posledních dvou dnech mohli děti různě spojovat kvůli soutěžím nebo technickým podmínkám. Mimo základní lyžování, jako jsou oblouky v pluhu, paralelní sjíždění, základy carvingu a všech druhů velikostí oblouků si každý individuálně zkusil projet náročný slalom, a mohl si také vyzkoušet stoupání a jízdu na speciálních freeride telemarkových skialpinových lyžích.
Také úkoly pro jednotlivé instruktory nebyly jednoduché, ale všichni obstáli bez zaváhání a s veselou podporou vlastních družstev. Zejména při jízdě v noční košili na kluzáku, sladkém překvapení na sněhu a závěrečném plavení v bazénku na čas.
Po celou dobu nám vládlo mrazivé počasí, ale všichni si „lyžák“ užili v dobré náladě, bezpečí a s nadšením do dalších ročníků. Už teď se těšíme na příště ;).
Děkujeme tímto také společnosti Michal Zicha autodoprava a jeho řidičům za bezproblémový dovoz a odvoz, pomoc při vynášení a převážení veškerého vybavení a dětí v průběhu LVK.
Za všechny Mgr. Markéta Nováková

 

 

Komentáře nejsou povoleny.