Lyžařský kurz 2013

Lažařský kurz pro žáky 3, – 5. ročníku

7.ledna 2013
Tak to dneska vypuklo a dokonce nám i počasí přálo.
Včera začalo sněžit a teplota klesala.
Dnes se sice jezdilo po namrzlém povrchu, ale šlo to.Zítra zase pokračujeme. Těšíme se.

8.ledna 2013
Druhý den nás sice na svahu opět přivítalo sluníčko,
ale brzy jej vystřídaly mraky a husté sněžení. Nezdržovali jsme se dlouhou přípravou a ani členěním do družstev jako první den. Všichni netrpěli přešlapovali nad skvěle připraveným svahem.
Někteří jej pak sjížděli s lehkostí a elegancí, jiní ještě zápolili s lyžemi a brzdili . . .vším, co se dalo. Nutno podotknout, že všichni s plným nasazením a většina i s velkými pokroky !!!

A dnešní pauza na svačinu. . .?? „Hoď to do sebe a jdeme se koulovat! “

9.ledna 2013
Třetí den byl pod heslem „ jakmile zastavíš, těžko se rozjíždíš“ . . . sníh se nám v mlhavém počasí doslova lepil na paty. Kdo se nehýbal, pěkně si na lyže nabalil. S hrdostí a pýchou v hlase vám musím napsat, že každý člen naší výpravy již zdolá celý svah, s vlekem žádný nezápasí, zkrátka . . . jsou to bojovníci tělem i duší.

Únava „středu“ týdne byla znát pouze na vedoucích zájezdu.

10.ledna 2013
Čtvrtek nevypadal zpočátku moc slibně. Vydatně chumelilo, doprava vázla…, a tak i my jsme se obávali zda se do Újezda vůbec dostaneme. Po cestě plné napětí jsme na místo dorazili. I přes občasné drobné sněžení, namrzlé tyče od vleku, lepící se sníh jezdili všichni jako o život. Všichni se zdokonalovali. Ať už v jízdě na lyžích nebo jízdě na vleku.

Den utekl velmi rychle a nám nezbývá než se těšit na ten poslední.

11.ledna 2013
Poslední den. Smutná zpráva. Když jsme se to konečně naučili, musíme končit. . . platí ale odvěké pravidlo, že přestat se má v nejlepším. Počasí nám sice dalo pěkně zabrat, ale i závěrečný den jsme zvládli s noblesou. Po ránu jsme se lepili , s blížím se obědem jsme se báli aby nás vítr nesfoukl za svahu jako svíčky na dortu. Sluníčko se ukázalo jen na chvíli. . . ale stálo to za to. Konečný závod, poslední obloučky. . .stálo to za to!

A co dodat závěrem?? No přece, že se těšíme na příští rok!!!

Mgr. Ivana Grácová

Další fotodokumentace zde.

 

Komentáře nejsou povoleny.