Sazka Olympijský víceboj 2015/2016

V letošním roce se naše škola připojila k jiným školám v republice a začala sportovat. Aby bylo naše snažení účinné, rozhodli jsme se pro celorepublikový projekt SOV = Sazka Olympijský víceboj, který je sestaven tak, aby děti sportovaly pro radost nebo touhu ukázat sportovní talent. Cílem projektu je, aby se sport stal nedílnou, přirozenou součástí zdravého životního stylu dětí.

Všechny zúčastněné děti po zapojení do jedné disciplíny získají diplom a po absolvování minimálně 8 disciplín obdrží sportovní vysvědčení, ve kterém budou zhodnoceny jejich výkony a vyznačeny jejich silné sportovní stránky.
Mezi základní disciplíny SOV patří:
1. Ohebnost: Hluboký předklon
2. Hbitost: Běh do „T“ (člunkový běh)
3. Silová vytrvalost: Zkrácené sedy – lehy
4. Rovnováha: Postoj čápa
5. Rychlost: Sprint na 60 metrů
6. Běžecká vytrvalost: Zátopkův běh na 500 metrů
7. Výbušnost: Skok z místa
8. Síla: Hod basketbalovým míčem
Dále je možné v průběhu projektu soutěžit i s jinými školami v rámci OVOV, setkat se s olympioniky při splnění 8 disciplín do konce března, zajímavé sportovní ceny pro jednotlivce i školu, zlepšovat svou sportovní úroveň nebo získat OVOV = Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů za 10 splněných disciplín a za získané body si vybrat sportovní odměnu. Ti nejlepší mohou získat i medaile dle úrovně sportovce.
Také zapojené školy získají certifikát a diplom dle počtu zapojených dětí a získaných bodů. Získané body z druhého pololetí se převádějí do příštího školního roku a před Vánoci se ukončuje další ročník.
Disciplíny OVOV:
1. Sprint na 60m
2. Skok do dálky
3. Hod 2kg medicinbalem obouruč přes hlavu vzad
4. Shyby na šikmé lavičce po dobu 2 minut
5. Skákání přes švihadlo po dobu 2 minut
6. Trojskok snožmo z místa
7. Kliky po dobu 2 minut
8. Leh–sedy po dobu 2 minut
9. Hod míčkem 150 g
10. Běh na 1 000 m
11. Dribling s basketbalovým míčem
12. Plavání
Pokud vás zajímá toto téma více, naleznete další informace na oficiálních stránkách projektu www.ceskosportuje.cz a nebo u nás ve škole.
Mgr. Markéta Nováková

Komentáře nejsou povoleny.