Škola v přírodě 2015

V termínu od 8. – 12. června 2015 se skupina dětí ZŠ Dolní Lhota vydala učit na Chvalčov – do Chaty pod Obřany. Bylo nás 21 dětí a 3 pedagogové, ještě navíc 1 maminka.
Chata pod Obřany se tak od pondělí do pátku stala naším útočištěm a zde jsme prožívali kromě učení další nové skutečnosti.

Dopolední vyučování se odehrávalo buď v jídelně, ve společenské místnosti, na terase nebo venku. Žáci byli rozděleni do dvou skupin a až do oběda naplno pracovali. Po obědě jsme si vychutnali polední klid a pak následovaly nejrůznější hry, vycházky s úkoly, sportování, túra na Hostýna dokonce pro zdatné otužilce i koupání, i když voda byla ještě dost ledová.

Na večeři se už všichni hodně těšili, protože jednak nám vyhládlo a jednak jídlo bylo vynikající. Na zdejšího pana kuchaře děti hned tak nezapomenou.

Navečer jsme si spolu povídali, hráli hry nebo ještě trochu sportovali. Náš celodenní program byl zakončen čtením na dobrou noc a pak přišel příjemný odpočinek.

Tak nám utekly dny jeden za druhým a než jsme se nadáli, byl tu pátek. . . Všichni jsme se domů moc těšili. Ale zůstalo nám hodně hezkých vzpomínek, zážitků a také nějaké nové dovednosti.

Škola v přírodě obohatila naše školní vyučování nejen o nové znalosti, ale také o poznání nás samotných. Není tak úplně snadné zvládnout si sám povléct postel, uklidit si na pokoji a ve skříňce, vydržet bez maminčina pohlazení a úsměvu celý týden, chovat se hezky k ostatním a ještě plnit spoustu dalších úkolů a povinností. Není to úkol jednoduchý, všichni ho ale zvládli, proto nám bylo spolu dobře. U závěrečného táboráku jsme si řekli, že se nám tady moc líbilo. Tak se budeme těšit na příště, až zase spolu někam vyjedeme!

Výlet na Hostýn

VÝLET NA HOSTÝN

Odkaz na fotogalerii zde.

Komentáře nejsou povoleny.