Cyklovýlet 4. a 5. ročník – Provodov a okolí

Pedagogický doprovod: Jarmila Machalíčková, Marta Bílová, Přemysl Doruška

Tento výlet byl trochu jiný. Nepřijel pro nás autobus, který by nás zavezl na zajímavá místa. Přijela
p. Marcela Kuželová, která nám pobrala velké batohy, spacáky, jídlo a sportovní pomůcky.  Zbytek už byl na nás. Vyrazili jsme na kolech. Po tři dny se kola stala naším jediným dopravním prostředkem. . .IMG_5163

Středa 25.5.

Po školním obědě, odborné kontrole kol a posledním poučení o bezpečném pohybu na vozovce i mimo ni, jsme vyjeli. Počasí vypadalo slibně. Už během několika prvních kilometrů mnozí zjistili, že nebude tak úplně jednoduché cestu zvládnout, že to bude chtít pevnou vůli a odvahu poprat se s náročnější fyzickou zátěží. Čekaly nás kopce veliké i menší, mnohdy jsme museli jít vedle kola, abychom kopec zdolali. Obklopovaly nás krásné lesy, pastviny, výhledy do okolní krajiny…

Kolem 16. hodiny jsme dorazili na místo pobytu  – na faru v Provodově. To bylo radosti, že už jsme tu a dnes už nikam na kole nepojedeme. Po rozdělení do pokojů (jeden velký pro kluky, 2 menší pro holky) byla chvíle odpočinku, prozkoumávání okolí a než jsme se nadáli  – byla tu večeře. Samozřejmě –  všem chutnalo, jak jinak.
Po večeři hry venku, procházka, stolní fotbal, karty…. apod. Večerka mezi 22. h a 23. h nějak nezabírala. Většina účastníků postupně usnula, ale byly zde i výjimky.

Čtvrtek 26.5.

Ráno bylo časné. Chlapecký pokoj se postupně probudil celý po 5. hodině, a poněvadž měli hodně energie, vydali se již před 6. hodinou do lesa na dřevo, aby vše bylo připraveno na večerní táborák.

Potom snídaně a přípravy na celodenní cestu.

Nejdříve jsme navštívili borůvkovou farmu v Březůvkách a pak jsme se vydali cestou necestou směrem na Pindulu, kde nás čekal oběd. Zde jsme si odpočinuli, vydatně se posilnili a jeli dál. Odpolední akce patřila skupinovým výjezdům. Jednotlivé skupinky se vydaly samy po značkách do Provodova a zvládly to – neztratil se nikdo!

Pozdější odpoledne patřilo odpočinku, následovala večeře, hry, táborák a stezka odvahy.

Tento den se usínalo celkem bez problémů a brzy zavládl na celé faře klid.

Pátek 27.5.

Snídaně, balení (p. Kuželová nám zase odvezla batohy a materiální vybavení – DĚKUJEME!), úklid a přejezd do školy, kde nás čekal oběd, naše zavazadla a hlavně pohodlný domov – bez šlapání a bez kopců.

Všichni jsme dorazili celí, živí a hodně posílení jak na těle, tak na duchu…..
A také jsme si na vlastní kůži ověřili, že pořád platí –  „…všude dobře, doma nejlíp“.

 

Komentáře nejsou povoleny.