Cyklovýlet Vlachovice 2016

Po úspěšné cyklistické expedici v minulém školním roce (Provodov 2016) jsme se rozhodli opět vydat na kolech, poznávat naše krásné okolí a prožít zase spoustu nových zážitků.
To se nám bezezbytku povedlo.
Nejdříve jsme dopravní znalosti i cyklistickou zručnost vyzkoušeli na dopravním hřišti v Luhačovicích a pak už jsme vyjeli naostro…. Žáci 4. a 5. ročníku – 10 kluků, 11 holek.

img_6212

Vyjeli jsme ve čtvrtek po obědě. Byli jsme poučeni o bezpečnosti, kola byla zkontrolována.

Batohy se spacáky a oblečením + jídlo odvezla ráno (pak i nazpátek) p. Marcela Kuželová –
za to jí moc děkujeme, bez takové pomoci bychom vyrazit nemohli.

A tak jsme jeli směrem do Vlachovic přes hory a louky a lesy a jenom trochu po vozovce. Bylo to opět dobrodružné, chvilkami náročné a vysilující. Krásné počasí nám dodávalo energii a cesta pomalu, ale jistě ubíhala, až jsme stanuli u farské chalupy ve Vlachovicích. Ta nás přivítala svým kouzelným okolím, klidem a čistým, příjemným prostředím. Byly zde 2 pokoje – takže rozdělení bylo jednoduché –  kluci, holky. Ubytovali jsme se, připravili večeři a vydali se  na malou noční procházku.
Kolem půlnoci zavládlo chalupou nezvyklé ticho.

Ráno patřilo snídani, matematice, úklidu a honem na kola a vyrazit za dalším poznáním.

Navštívili jsme firmu, která se zabývá zpracováním ovčí vlny. Viděli jsme, jak se vlna namáčí, pere, suší a k čemu všemu se může dál využívat.

Ve Vlachovicích jsme se dověděli zajímavosti z života lidí na Valašsku v minulosti –  navštívili zdejší nedávno otevřené muzeum. Po obědě jsme si ještě prohlédli sušárnu ovoce a bylinek, a poslechli si zajímavé informace o sušárnách ovoce, které zde mají svou dlouholetou tradici.

Pak už se naše výprava ubírala k domovu. Čekala nás zase dlouhá cesta zpět. Docela hezky nám ubíhala, ale těsně před příjezdem do Dolní Lhoty jsme narazili na vosí hnízdo. Neminulo nás několik bodnutí, ale přesto nám na tento výjezd zbude hodně pěkných vzpomínek a na jaře se zase vydáme na další putování.

Za tým vedoucích (Markéta Nováková, Přemysl Doruška)                    Jarmila Machalíčková

Komentáře nejsou povoleny.