Školní výlet 2013

Symbolem letošního školního výletu se stalo sluníčko. Neúnavně pálilo a svítilo a hřálo . . . a zkrátka nám dělalo pěkné dusno. Ale to nás neodradilo. Po prohlídce zámku v Miloticích jsme se seznámili s okřídlenými dravci našich polí, luk a lesů. A to pěkně zblízka. No a když jsme se zchladili zmrzlinou a osvěžili se v zámecké fontáně, vydali jsme se do Strážnice. Tam na nás čekala výletní loď Ámos, která nám ukázala okolí a především flóru Baťova kanálu.

Poslení zastávku jsme měli v Modré. Navštivili jsme Archeoskanzen a také expozici  s názvem „Živá voda“. Ve skanzenu na nás čekala stanoviště,  jenž nám přiblížila období Velké Moravy. Přes oblékání, vznik látky, vlny, druhy oblečení jsme se dostali do školy, v níž jsme se dozvěděli něco více o příchodu Cyrila  a Metoděje na Velkou Moravu a jejich působení. Další stanoviště nás obohatila v oblasti stravování Slovanů, kdy jsme mohli dokonce ochutnat obilnou placku s tvarohem a česnekem,  a také v oblasti zbraní a možností obrany. Putování po skanzenu bylo zakončenou střelbou z luku. Velmi příjemnou tečkou na závěr byla „Živá voda“ – největší expozice sladkovodních ekosystémů – projekt spolufinancován Evropskou unií, kde jsme se mimo jiné ocitli na dně rybníka a měli tak neuvěřitelnou možnost pozorovat kapry, parmy, jesetery, ale také visu.

A co dodat

Výlet se vydařil. Všichni se vrátili o svých domovů, . . . . .nikoho jsme neztratili . . .  Nahlédněte do naší fotogalerie a těšíme se příští rok.

          

Komentáře nejsou povoleny.