PROČ PRÁVĚ CYKLOTURISTIKA?

Cyklistika příznivě působí na fyzickou kondici, zručnost a celkový zdravotní stav dětí. Motivuje děti ke sportu ve škole i mimo školu. Umožní nám účast na cyklistických, dopravních a zdravovědných soutěžích.

Cykloturistika se v obcích rozvíjí pozvolna a to zejména působením nově vzniklé skupiny nadšenců, včetně dětí. V rámci mimoškolních aktivit se žáci zapojují do Výukového programu Dopravní výchova a Cyklozávod, které každoročně pořádá Dům dětí a mládeže v Luhačovicích. Pravidelnou činností DDM Luhačovice je také organizace Evropského týdne mobility, kterého se může účastnit široká veřejnost.

Základní škola Dolní Lhota také pořádá pro své žáky školy v přírodě, které chceme obohatit o cykloturistické výlety. Žákům chceme nabídnout nový cyklokroužek s jednodenními výlety na kolech, intenzivní výukou dopravní výchovy a zdravovědy, a to pod vedením kvalifikovaných lektorů z řad pedagogů.

Díky krátké vzdálenosti se kromě dobře dostupné autobusové dopravy nabízí dětem také možnost dojíždět do školy na kole. Je proto nezbytné žáky dobře motivovat, připravit je co nejlépe nejen na cyklosoutěže, projektové dny, ale především na denní využívání kola jako dopravního prostředku. Cílem je snížit možná rizika zranění a poskytnout jim kvalitní výuku cyklistiky pod vedením kvalifikovaných lektorů.

 

„Tento projekt podpořila Nadace Partnerství ve svém programu Na zelenou, jehož generálním partnerem je finanční skupina AXA.“

Komentáře nejsou povoleny.