Exkurze do školního parlamentu

Byla středa 11.12.2013. Společně jsme se vydali na velkou exkurzi do Veselí nad Moravou, abychom se podívali do jejich školy. Lišila se od té naší v tom, že byla od 1. do 9. ročníku. Byla to církevní základní škola. V každém ročníku se už učili etickou výchovu. Cesta autobusem trvala asi hodinu. Když jsme dorazili, hned jsme se všichni nahrnuli do obchodu COOP. Nakoupili jsme různé brambůrky, čokolády a někteří z nás si chtěli nakoupit i trampolínu. Potom jsme si prohlédli pomník legionářů.

Celou školou nás potom provázel pan Tomáš Just. Nejprve nám školní parlament ukazoval svou prezentaci a představovali se. Co se školního parlamentu týče, někteří už tam pomalu usínali. Naopak pár z nás si chtělo i v naší škole tento parlament udělat.

Jenže čas utekl, jako voda a zvonilo. Po parlamentu jsme viděli i 5. třídu. Bylo jich patnáct a naučili nás hru Sedím, myslím, zavolám. Ještě před hrou jsme si řekli svá jména. A potom se všichni zapotili u našich tangramů. Mezitím si naši třeťáci kreslili hlínou zimní obrázky, snad si to užili.

Abychom na tento výlet nezapomněli a oni na nás, obtiskli jsme si navzájem ruce i se jmény.

Ukázka z práce Venduly Jurákové a Emy Vojtěškové – žákyň 5. ročníku

Komentáře nejsou povoleny.