Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
ZŠ a MŠDolní Lhota okres Zlín

Projekty

„Dětské hřiště v Dolní Lhotě“

Spolupracujeme na projektu „Dětské hřiště v Dolní Lhotě“

Ekoškola

Hlavním cílem tohoto projektu je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí nejen ve škole, ale i v jejím okolí. Svým programem a činnostmi postupně směřuje k větší otevřenosti a využitelnosti školy pro další skupiny obyvatel v obci.

Na zelenou

Stejně jako loni i letos jsme využili grantové výzvy Nadace partnerství, abychom obohatili a doplnili vybavení naší školy. Nadace Partnerství náš projekt podpořila a zde se dočtete, co nás tedy čeká…

Národní plán obnovy

V rámci Národního plánu obnovy pokračuje projekt Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Národní plán doučování, nyní za finanční podpory EU – Next Generation EU. Jde o dlouhodobý program, jehož cílem je pomoci zmírnit negativní dopady výpadku prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19.

Od teorie k praxi

Naše škola klade důraz na výuku anglického jazyka a chtěli bychom se v tomto směru zařadit mezi nejlepší školy v našem regionu, resp. v České republice. Chceme, aby si vaše děti osvojily základy tohoto jazyka přirozenou cestou a mohly pak angličtinu aktivně používat po zbytek života.

Ovoce do škol

Evropský projekt Ovoce do škol byl spuštěn ve školním roce 2009/2010. Jeho cílem je vytvořit zdravé stravovací návyky u dětí, rovněž trvale zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Přírodovědný projekt

V našem projektu „Přírodovědné učebny“ se zapojuje celá škola – žáci, učitelé i rodiče a další ochotní dospělí. Žáci připravují rámky na včelařskou sezonu, protože jsme pořídili dvě plnohodnotná včelstva.

Sazka olympijský víceboj 2015/2016

V letošním roce se naše škola připojila k jiným školám v republice a začala sportovat. Aby bylo naše snažení účinné, rozhodli jsme se pro celorepublikový projekt SOV = Sazka Olympijský víceboj, který je sestaven tak, aby děti sportovaly pro radost nebo touhu ukázat sportovní talent.

Škola a rodina společně

Škola a rodina společně je projekt, díky kterému se budeme snažit zlepšit spolupráci rodiny a školy. V tomto projektu nás čeká několik projektových dnů v 1. – 5. ročníku a víkendový pobyt pro rodiče a žáky 4.-5. ročníku.

Za hranice všedních dnů